پردازنده جدید موبایل

شرکت تولیدکننده نیمه‌هادی‌های "ای آر ام هولدینگز" در انگلیس موفق به تولید سریعترین ریزپردازنده ویژه استفاده در تجهیزات موبایل، از قبیل گوشی‌های تلفن همراه و دوربینهای دیجیتالی شده‌است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، "ای آر ام" شرکتی است که به تولید هسته مرکزی پردازنده‌ها پرداخته و سپس آنها را برای استفاده شدن در تراشه‌های رایانه‌ای در اختیار سایر تولیدکنندگان قرار می‌دهد.

مسئولان این شرکت به تازگی اعلام کرده‌اند که پردازنده جدید با نام "کورتکس-ای‪ ،"۸‬سرعت پردازش اطلاعات در تجهیزات موبایل را بدون نیاز به مصرف انرژی بیشتر، به دو برابر سرعتهای فعلی افزایش داده و آن‌ها را به قابلیتهایی نظیر نمایش تصاویر ویدئویی و بازی‌های رایانه‌ای با کیفیت بالا مجهز می‌کند.

به گفته "بروس بکلف" قائم مقام این شرکت، پردازنده "کورتکس-ای‪"۸‬ نخستین پردازنده موبایل است که به سرعت محاسباتی ‪ ۱‬گیگاهرتز دست پیدا کرده و احتمالا در حدود سه سال دیگر در محصولات الکترونیکی نظیر تلفن‌های همراه و تلویزیونهای پیشرفته به کار گرفته خواهد شد.

کارشناسان عقیده دارند پردازنده جدید "ای آر ام" بیش از همه مورد استقبال تولیدکنندگان گوشی‌های موبایل قرار خواهد گرفت زیرا این شرتکها برای افزودن قابلیتهایی نظیر برخورداری از دوربینهای عکاسی و فیلمبرداری پیشرفته، قابلیتهای مدیریت ایمیل و بازی‌های رایانه‌ای، به پردازنده‌های قدرتمند و کم مصرف جدید نیاز خواهند داشت.

/ 0 نظر / 22 بازدید